COVID-19 na jednym z oddziałów szpitalnych

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   21 maja 2020 11:45

W Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu badania potwierdziły dwa przypadki COVID-19. Jeden z trzech oddziałów wewnętrznych służby objęły kwarantanną.

Informację o zakażeniach Fakty Oświęcim otrzymały dzisiaj przed południem.

„Prowadzone w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu badania przesiewowe w kierunku koronawirusa zarówno u pacjentów, jak i pracowników, wykazały dodatni wynik u jednego z pacjentów i jednego pracownika firmy zewnętrznej” – informuje Edward Piechulek, dyrektor szpitala.

Powiatowy inspektor sanitarny w Oświęcimiu zdecydował, że oddział będzie nadal funkcjonował i jednocześnie objął kwarantanną pacjentów oraz personel.

Szpitalny oddział ratunkowy, izba przyjęć i pozostałe oddziały, w tym internistyczne, pracują normalnie, zachowując wprowadzone przed wieloma tygodniami ograniczenia epidemiczne.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa