COVID-19 dotknął pielęgniarkę z SOR

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   8 maja 2020 10:27

Pielęgniarka ze Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu ma pozytywny wynik badania w kierunku COVID-19. W ostatnich dniach nie miała styczności z pacjentami.

Kobieta pracuje w szpitalnym oddziale ratunkowym. Ostatni raz na dyżurze była w niedzielę. Objawy przyszły po kilku dniach. Natychmiast powiadomiła przełożonych i zgłosiła się do szpitalnego izolatorium. Pobrany wczoraj wymaz dał dzisiaj wynik pozytywny.

„Szpitalny oddział ratunkowy jest od rana zamknięty. Trwa jego dezynfekcja. Od południa znów zacznie przyjmować pacjentów” – mówi Magdalena Foks z Zakładu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.

Sześciu osobom, które podczas ostatniego dyżuru pracowały z zakażoną pielęgniarką, również wykonano testy. Personel medyczny czeka na ich wyniki. O ewentualnej izolacji lub kwarantannie zdecyduje powiatowy inspektor sanitarny.

Pielęgniarka z pozytywnym wynikiem na COVID-19 ze szpitalnego izolatorium wróciła do domu, gdzie przebywa w izolacji. Z naszych informacji wynika, że będąc na dyżurze nie miała styczności z pacjentem, u którego medycy stwierdziliby COVID-19.

Zobacz również:

Specjalne oznaczenia dla potencjalnie zakażonych – FOTO

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa