Co powinno znaleźć się w wyprawce dla dziecka?

0 Marcin Cichowski  |   Fakty  |   21 marca 2018

Dla każdej pary czy małżeństwa moment przyjścia dziecka na świat to jedna z najważniejszych chwili w życiu. Nie da się jednak ukryć, że to także jedno z najistotniejszych wyzwań, któremu należy sprostać. Już na sam początek trzeba pomyśleć o odpowiedniej wyprawce dla noworodka.

Choć same zakupy z pewnością przyniosą sporo radości, ekscytacji, to jednak dla wielu osób mogą okazać się kłopotliwe. Musimy przecież wybrać wiele niezbędnych rzeczy, a przy tym ogrom modeli na rynku może przyprawić nas o poważny ból głowy. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, kompletując wyprawkę dla dziecka?

Rzeczy absolutnie niezbędne w wyprawce dla noworodka

Nasza wyprawka dla noworodka to przede wszystkim ubrania dla maluszka. Podstawą dla każdego chłopca czy dziewczynki będzie zapinane body. W zależności od naszych upodobań czy też pory roku, takie body dla dziecka może mieć długi lub krótki rękaw. Specjaliści od małych dzieci radzą, aby mieć przynajmniej po 5-6 par na różną pogodę. Sporym powodzeniem cieszy się obecnie rampers, czyli body z krótkimi nogawkami, na ramiączkach lub z rękawem.

Z pewnością nie możemy zapomnieć o pajacach – połączonych rajtuzach i koszulkach, które są rozpinane z przodu. Dla ciepła i bezpieczeństwa dziecka przydadzą się w wyprawce również skarpetki oraz koszulki z długim i krótkim rękawem. To oczywiście tylko początek, albowiem w międzyczasie potrzebnej nam będzie sporo innej odzieży. O to na szczęście często dba także rodzina i znajomi.

Mobilna wyprawka dla noworodka

Niedługo po narodzinach i powrocie ze szpitala, być może zapragniemy udać się na pierwszy spacer z maluchem. Przyda się nam wtedy z pewnością odpowiedni wózek. Na sam początek polecane są głębokie modele, zwane gondolami. W czasie spaceru po parku, wokół miejsca zamieszkania, dziecko przez cały czas znajdować się będzie w gondoli w pozycji leżącej. Wraz z rozwojem, wzrostem dziecka powinniśmy przestawić się na wybrany model wózka spacerowego. W takim pojeździe maluch może już podróżować w pozycji siedzącej, co będzie niezwykle komfortowe dla dziecka.

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą stawiać na uniwersalność, jak i oszczędności, jest zakup wózka trójfunkcyjnego. Taki jeden produkt pełnić będzie funkcje gondoli, wózka spacerowego, jak i również fotelika samochodowego. Jeżeli zastanawiamy się nad wieloma kryteriami, którymi rządzą się wózki i chcemy wybrać dla siebie najlepszy, to proponujemy zajrzeć na stronę jaki wózek dziecięcy kupić?

Domowa wyprawka dla noworodka

Jako rodzice będziemy szczególną uwagę przykładać do komfortu i bezpieczeństwa maluszka. Nic też dziwnego, że ważnym zakupem do domu będzie łóżeczko. Dzieci mogą od pierwszych chwil swego życia spać w tradycyjnym łóżeczku ze szczebelkami, kołysce, jak i również w tak zwanym koszu Mojżesza. Jeśli zdecydujemy się na łóżeczko ze szczebelkami, wybierzmy takie, w którym możemy wyciągnąć szczebelki. Dzięki temu poniekąd łóżeczko będzie rosło razem z dzieckiem.

W celu zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa maluszka, konieczny będzie także zakup odpowiedniego materaca oraz kompletu bawełnianej pościeli. W wielu przypadkach przyda się nam również nieprzemakalna mata na materac. Również i w przypadku łóżeczek wiele kryteriów, jak i modeli na rynku sprawia, że trudno o jednoznaczny wybór. Z pewnością pomocny w tej kwestii będzie poradnik – jakie łóżeczko dla dziecka kupić?

Pielęgnacja malucha

Już od pierwszych chwil koniecznie musimy zadbać o pielęgnacje dziecka. Skóra najmłodszych narażona może być na różnego rodzaju odparzenia, drobnoustroje, bakterie. Naszym podstawowym zestawem w domu będzie przewijak i wanienka, a także niezbędne kosmetyki pielęgnacyjne. Warto na początek sprawdzić, jaki przewijak dla niemowlaka będzie dla nas najlepszy. Jak widać, tu również mamy całkiem spory wybór. Niemniej jednak bez znaczenia na egzemplarz, dobrze jest zakupić bawełniany pokrowiec, na którym położymy jednorazowy podkład.

W miejscu pielęgnacji dziecka przyda się nam organizer lub też kieszenie montowane do boku łóżeczka. W ten oto sposób wszystkie niezbędne rzeczy będziemy mieć zawsze pod ręką. Obok pieluch jednorazowych lub wielorazowego użytku zdecydujmy się na nawilżone chusteczki, okrągłe waciki kosmetyczne, jak i bawełniane płatki dla niemowląt. Obowiązkowym zakupem będą również maści lub kremy do zabezpieczenia pupy noworodka przed odparzeniami. Na sam koniec nie zapomnijmy o płynie do kąpieli i balsamie do ciała.

Jak widać, skompletowanie wyprawki dla malucha nie powinno być dla nas większym problemem. Dobrze jest jednak wczytać się w zamieszczone przez nas poradniki, dzięki czemu powinniśmy wybrać dla swego dziecka najbardziej optymalne produkty.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa