Co pan robi? Podkładam bombę

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   31 stycznia 2018

„Podkładam bombę” – taką odpowiedź usłyszała mieszkanka Oświęcimia od nieznajomego mężczyzny, który zakładał przewody w klatce schodowej bloku.

Do zdarzenia doszło na osiedlu Chemików. 57-letnia kobietę zaniepokoiły dźwięki, dochodzące zza drzwi jej mieszkania. Oświęcimianka wyszła na klatkę schodową i zobaczyła mężczyznę, który zakładał jakieś przewody.

Spytała nieznajomego, co instaluje. Ten odpowiedział, że zakłada ładunek wybuchowy. Kobieta nie zlekceważyła tej odpowiedzi i natychmiast zadzwoniła na policję.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu także potraktował informację poważnie i wysłał patrol pod wskazany adres. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, który był bardzo zaskoczony interwencją.

Okazało się, że „bomber” to pracownik firmy remontowej, który pozwolił sobie na żartobliwą odpowiedź. Funkcjonariusze pouczyli go, by w przyszłości zachowywał się poważniej i nie wprowadzał mieszkańców w błąd.

„Policjanci bardzo często apelują do mieszkańców, by zwracali uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby, znajdujące się w klatkach schodowych bloków lub w rejonie miejsca zamieszkania. Na taki właśnie apel odpowiedziała 57-letnia mieszkanka Oświęcimia” – komentuje zdarzenie aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa oświęcimskiej policji.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa