Cmentarny chuligan w rękach policji – FOTO

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   29 lipca 2020 15:08

Nawet pięć lat może spędzić za kratkami 18-latek z chełmeckiej gminy. Cmentarny chuligan wpadł w ręce policji po czterech miesiącach od występku.

Z początkiem marca mieszkańców Bobrka zbulwersowały akty wandalizmu na miejscowym cmentarzu. Nieznany wówczas sprawca zdewastował figurę Matki Boskiej stojącą na jednym z grobów, zniszczył marmurowe wazony, będące elementem płyty innego grobu i uszkodził skrzynkę elektryczną zasilającą cmentarną latarnię.

18-letni wandal zniszczył również figurę Matki Boskiej. Fot. Policja

Na miejscu zdarzenia policjanci nie natrafili na żaden ślad, który mógłby nakierować ich na potencjalnego sprawcę lub sprawców tego przestępstwa. Mimo to kryminalni z chełmeckiego komisariatu po kilkunastu tygodniach ustalili, że związek ze zdarzeniem może mieć 18-letni mieszkaniec gminy.

Dochodzeniowcy zebrali dowody i przedstawili młodzieńcowi trzy zarzuty. Dwa dotyczą znieważenia miejsca pochówku, a trzeci uszkodzenia mienia. 18-latkowi za dewastację figury i grobowca grożą dwa lata więzienia, a za zniszczenie latarni nawet pięć lat za kratkami.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa