Cios w narkotykowy biznes – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   21 czerwca 2017 15:20

Trzy plantacje konopi indyjskich zlikwidowali policjanci w powiecie oświęcimskim. Na rynek narkotykowy nie trafi marihuana o wartości około 300 tysięcy złotych.

Osiek
Dla kryminalnych, którzy w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, każda informacja jest cenna. Pozwala bowiem trafić po nitce do kłębka, dzięki czemu przed sądem stają nie tylko płotki, ale i grube ryby.

I właśnie taką ważną informację powzięli policjanci podczas jednego z dochodzeń narkotykowych. Wynikało z niej, że w Osieku funkcjonują duże plantacje konopi. Funkcjonariusze w tym samym czasie wkroczyli na teren dwóch posesji. W dwóch, specjalnie przygotowanych przydomowych namiotach foliowych, znaleźli ponad 400 sadzonek w rożnych stadiach rozwoju.

Hodowcą, według policji, jest 31-letni mieszkaniec Osieka. Mężczyzna mógł wytworzyć z tych konopi ponad 10 tysięcy porcji marihuany i sprzedać je za blisko 300 tysięcy złotych. Tak wynika z policyjnych obliczeń.

Osieczanin trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzut hodowli roślin, służących do produkcji środków odurzających w dużej ilości, za co grozi kara do ośmiu lat więzienia. To jednak nie wszystko. Kryminalni ustalają bowiem, czy 31-latek trudnił się także rozprowadzaniem narkotyków. Wtedy bowiem pojawią się kolejne zarzuty i kara może być wyższa.

Kryminalni zlikwidowali uprawę, a konopie zabezpieczyli w policyjnych magazynach.

Kęty
Mieszkaniec gminy przyszedł na mieszczącą się w Bulowicach zapuszczoną posesję z niezamieszkałym starym domem, której to jest właścicielem. Nie był na niej przez pewien czas. Jakież było jego zdziwienie, gdy zobaczył na działce donice, w których rosły konopie indyjskie.

Mężczyzna o znalezisku natychmiast powiadomił policję. Oficer dyżurny posłał do Bulowic patrol. Policjanci potwierdzili, że rośliny to konopie. Zabezpieczyli pięć doniczek z roślinami, z których powstałby środek odurzający.

– W trakcie dalszego postępowania funkcjonariusze będą ustalać, kto zajmował się nielegalną uprawą marihuany, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Chełmek
Jedno z dochodzeń, prowadzonych przez śledczych z wydziału kryminalnego KPP wykazało, że 36-letni mieszkaniec Chełmka również hoduje konopie indyjskie. Na jego posesji, po przeszukaniu budynków gospodarczych, znaleźli siedem krzaków z niedozwoloną rośliną. Konopie rosły w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu wyłożonym folią aluminiową, posiadającym oświetlenie i wentylację, co miało przyspieszyć wegetację roślin. Mężczyzna również usłyszał zarzuty i grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Policyjne dochodzenie, podobnie jak w przypadku Osieka, ma dodatkowo wykazać, czy chełmkowianin rozprowadzał narkotyki.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa