Chodźmy na wybory – FELIETON

Paweł Wodniak  |   Fakty,Publicystyka  |   11 października 2019 20:11

To nie politycy rządzą Polską. Tak naprawdę, to my rządzimy naszym krajem, wybierając polityków. Dlatego tak ważne jest, byśmy w niedzielę poszli na wybory.

Kiedyś usłyszałem historię o najkrótszym kazaniu, wygłoszonym przez księdza jednej z oświęcimskich parafii. Otóż ów kapłan po przeczytaniu ewangelii w niedzielę wielkanocną powiedział do swoich wiernych:

„Chrystus zmartwychwstał. Ale wy i tak w to nie wierzycie”.

Przypomniałem sobie tę anegdotę, gdy dzisiaj siadłem przed ekranem komputera, by napisać kilka słów, które miałyby zachęcić czytelników eFO do skorzystania w niedzielę 13 października z obywatelskiego przywileju, jaki daje nam demokracja.

Postanowiłem napisać swój najkrótszy felieton i zawrzeć swoje myśli w jednym zdaniu:

„Chodźmy na wybory”.

 

Komentarze
  • 12 października 2019 12:23

    Emerytka

    Nie sztuka na wybory zajść, sztuka trafić długopisem we właściwą kratkę, i żeby tej kratki po opuszczeniu urny żadne przygody nie spotkały.

  • 12 października 2019 20:28

    hotin

    Szanowna pani emerytko. Wystarczy głosowac na tych co pani wieku emerytalnego nie PO-dnieśli,a czarów przy urnie wyborczej nie będzie.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .