Chodził nago przed wejściem do Muzeum Auschwitz

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 września 2015 18:40

Nagi mężczyzna chodził po parkingu przed wejściem do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Interweniowali funkcjonariusze straży muzealnej i policji. Ostatecznie zajęli się nim ratownicy medyczni.

Do incydentu doszło w poniedziałek około godziny 10. Mężczyzna wszedł na teren Miejsca Pamięci, rozebrał się i paradował w stroju Adama pomiędzy turystami.

Nagusa zatrzymała straż muzealna. Był agresywny. Przeklinał i próbował się wyrwać strażnikom.

– Nie można było nawiązać z nim kontaktu. Ze względu na agresywne zachowanie musiał zostać obezwładniony do czasu przyjazdu funkcjonariuszy policji – mówi Bartosz Bartyzel, rzecznik prasowy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau

Przybyli na miejsce policjanci zdecydowali, że mężczyznę koniecznie powinien obejrzeć lekarz i wezwali pogotowie ratunkowe. Konieczne okazało się też wsparcie dodatkowego patrolu. Jednocześnie ustalili, że to 36-letni mieszkaniec Bielska-Białej.

– Mężczyzna trafił do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, gdzie poddano go badaniom. Między innymi na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie – relacjonuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, rzeczniczka komendanta powiatowego policji.

Informację o zdarzeniu podały Kontakt 24 i TVN24. Redakcje tych serwisów otrzymały je od Czytelnika o nicku Mike.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa