Chłopiec złamał rękę. Pomógł mu kierowca autobusu

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   13 sierpnia 2020 15:51

10-letni chłopiec złamał rękę podczas jazdy na hulajnodze. Z pomocą dziecku pospieszył kierowca autobusu, przebywający w jednej z restauracji.

Dzisiaj około godziny 13 na ulicy Więźniów Oświęcimia w Oświęcimiu 10-latek jeździł na hulajnodze. W tym samym czasie w restauracji przebywał mieszkaniec Krakowa, który jako kierowca autokaru wycieczkowego korzystał z przerwy.

Nagle mężczyzna usłyszał płacz dziecka. Wybiegł na zewnątrz i zobaczył chłopca, który leżał na chodniku. Okazało się, że mały oświęcimian przewrócił się i złamał rękę.

Kierowca natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe, a następnie udzielił chłopcu pierwszej pomocy. 10-latek pod opieką rodziców trafił na leczenie do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

„Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje pan Paweł, który nie zlekceważył płaczu dziecka i dzięki temu małoletni uzyskał natychmiastową pomoc” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa