CHEŁMEK. Dzień Dziecka z MOWP i chełmecką Biblioteką Publiczną

Jola Wodniak  |   Fakty  |   2 czerwca 2013 10:34

Dzisiaj o godzinie 15 w Parku Rodzinnym w Chełmku odbędzie się impreza z okazji dnia dziecka. Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz chełmecka Biblioteka Publiczna przygotowały liczne atrakcje, jak i zbiórkę na rzecz chorego Łukasza.

 

Łukasz Gaweł od pięciu lat zmaga się z dystrofią mięśniową typu Duchena, która powoduje, że mięśnie chłopca powoli zanikają. Łukaszowi w walce z chorobą może pomóc intensywna, regularna rehabilitacja oraz kosztowne leczenie.

– Syn ma obecnie problem z podnoszeniem się i wyprostowaniem, nie może biegać i bawić się tak swobodnie jak jego rówieśnicy, mimo że jest bardzo wesołym i żywiołowym dzieckiem – podkreśla Jolanta Gaweł, mama chłopca. Dodaje, że zarówno ona, jak i jej mąż mocno wierzą w to, że medycyna i codzienne ćwiczenia pozwoli ich synkowi cieszyć się radością życia i wrócić do zdrowia.

– To pierwsza impreza charytatywna, którą przygotowujemy z myślą o dziesięcioletnim Łukaszu Gawle z Włosienicy, podopiecznego „orkiestry” oraz warszawskiej Fundacji Zdążyć z Pomocą. Mieszkańcy Chełmka już kilka razy pokazali, że chcą pomagać podopiecznym naszej fundacji, więc liczymy na to, że kolejny raz wesprzą naszą akcję i razem z nami pomogą Łukaszowi – mówi Paulina Łysak, współkoordynator imprezy z ramienia MOWP.

– Zapraszając dzieci i rodziców do wspólnego czytania nasza biblioteka włącza się w akcję największego w kraju święta czytania, które w tym roku przebiega pod hasłem „Czytanie dziecku – największą inwestycją”. To nasze pierwsze wydarzenie, organizowane wspólnie z oświęcimską fundacją – podkreśla Urszula Bialik z chełmeckiej biblioteki. 

O godzinie 18 na scenie koncertowej zagra zespół Panna Marzena i Bizony. Jak przyznają sami muzycy, od lat zakochani są w starych jamajskich nutach.

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Kliknij TUTAJ

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa