Chciała uniknąć kontroli drogowej. Miała promil alkoholu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   30 lipca 2021 15:57

44-latka próbowała odjechać samochodem, by uniknąć policyjnej kontroli. Okazało się, że miała promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu prowadzili wśród kierowców samochodów wyrywkowe badania stanu trzeźwości.

Jedna z kierujących przekazała mundurowym, że jadąca kilka pojazdów za nią toyota próbowała zawrócić. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, dlaczego osoba prowadząca toyotę usiłowała uniknąć kontroli.

Chwilę później wszystko się wydało. 44-letnia mieszkanka Chełmka wydmuchała w alkosensor promil alkoholu. Trafiła do policyjnej celi. Grozi jej kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i dotkliwe konsekwencje finansowe.

„Na duże podziękowania zasługuje kierująca, która widząc podejrzane zachowanie uczestnika ruchu drogowego, słusznie domyśliła się, że próbuje on uniknąć policyjnej kontroli. Taka reakcja wskazuje na duże poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo na drodze, a jednocześnie daje przestępcy szansę poniesienia konsekwencji jedynie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a nie za poważny wypadek drogowy” – komentuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .