Chciał się zabić. Policjanci zdjęli go z haka

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   3 grudnia 2018 13:56
Udostępnij

Policjanci uratowali życie oświęcimianinowi, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna wisiał już na linie przywiązanej do haka w suficie.

Do komendy policji zadzwoniła kobieta i poinformowała oficera dyżurnego, że jej 28-letni syn, grozi samobójstwem. Mężczyzna, który miał problemy rodzinne, przebywał w mieszkaniu jednego z bloków na osiedlu Zasole w Oświęcimiu.

Już się dusił

Dyżurny natychmiast wysłał pod wskazany adres patrole, pełniące służbę w mieście. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pierwsi weszli do mieszkania. W pokoju zobaczyli mężczyznę z pętlą na szyi, wiszącego na linie przywiązanej do haka w suficie.

Mundurowi natychmiast podtrzymali duszącego się mężczyznę, zdjęli mu pętlę z szyi i udzielili desperatowi pierwszej pomocy. Chwilę później 28-latkiem zajęli się ratownicy medyczni, którzy przewieźli go do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Nie pierwszy raz

To nie był pierwszy raz, kiedy oświęcimscy policjanci ratowali życie niedoszłego samobójcy. Do podobnego przypadku doszło kilka tygodni temu, także na osiedlu Zasole w Oświęcimiu.

Tym razem sprawa dotyczyła 38-letniego mieszkańca miasta. I w tym przypadku do oficera dyżurnego dotarła informacja o desperacie z problemami rodzinnymi, który chce zakończyć swoje życie.

Najbliżej wskazanego przez operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego miejsca, czyli ulicy Obozowej, był dzielnicowy Zasola, który rozpoczął poszukiwania mężczyzny. Po chwili dołączyli do niego dzielnicowi z osiedla Błonie i Brzezinki.,

– Dzielnicowi trafnie wytypowali miejsce, w którym mógł znajdować się mężczyzna. Już po chwili funkcjonariusze zauważyli mężczyznę wiszącego na jednym z drzew” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

„Policjanci błyskawicznie znaleźli się przy nim. Podtrzymując duszącego się desperata zdjęli mu pętlę z szyi, a następnie udzielili pierwszej pomocy. Do przyjazdu ratowników medycznych monitorowali jego funkcje życiowe, gdyż miał problemy z oddychaniem” – dodaje oficer prasowa oświęcimskiej komendy.

Mówi Małgorzata Jurecka:

„Przypominamy, że w każdym powiecie na terenie kraju, znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby”.

Najnowsze realizacje wideo

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .