Chciał się zabić. Policjanci zapobiegli tragedii

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   13 sierpnia 2020 11:48

Sierżant sztabowy Maciej  Smołka i starszy sierżant Michał Korczyk interweniowali wobec mężczyzny, który chciał się zabić. Dzięki policjantom 37-latek żyje.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo. Ze zgłoszenia wynikało, że przyczyną decyzji 37-latka są problemy rodzinne.

Wiadomo było, że desperat przebywa w jednym z mieszkań w Oświęcimiu i rozmawia przez telefon z psychologiem z ośrodka interwencji kryzysowej.

Dyżurny przekazał informacje wszystkim patrolom w mieście. Najbliżej miejsca pobytu mężczyzny byli sierżanci Smołka i Korczyk z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oświęcimskiej komendzie.

„Kiedy mundurowi zachowując względy bezpieczeństwa  weszli do mieszkania, w jednym z pokojów odnaleźli 37-latka, który w ręce trzymał nóż myśliwski grożąc popełnieniem samobójstwa. Funkcjonariusze przez kilkanaście minut rozmawiali z mężczyzną, w wyniku czego ten odłożył nóż i opowiedział o swoich problemach. Policjanci na miejsce wezwali ratowników medycznych, pod których opieką mężczyzna trafił na leczenie do szpitala” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Uwaga!

Jeśli jesteś w kryzysie pamiętaj, czekają na ciebie osoby gotowe pomóc. W  każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

Instytucje powiatu oświęcimskiego udzielające pomocy i wsparcia w kryzysie:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu, ul. Bema 4, 32-600 Oświęcim, tel. 33 842 23 29, 33 842 42 27,
e-mail:  pcpr@powiat.oswiecim.pl
Strona internetowa: http://pcproswiecim.pl/

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu, ul. Dąbrowskiego 139, tel. 33 476 01 03, 510 374 573
e-mail: wsparcie@akcja.pl
Strona internetowa: https://pcproswiecim.pl/poik/

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa