Chciał się zabić. Dzięki dzielnicowym zmienił zdanie

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   25 listopada 2021 16:02

Mieszkaniec Grojca zamierzał popełnić samobójstwo. Po kilkuminutowej rozmowie z policjantami zmienił zdanie i odłożył nóż.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu odebrał zgłoszenie od rodziny 37-letniego mężczyzny, który zabrał nóż kuchenny i grożąc samobójstwem zamknął się na strychu.

„Najbliżej byli dzielnicowi – aspiranci Łukasz Januszyk i Mariusz Drabiec. Funkcjonariusze używając sygnałów uprzywilejowania w kilka chwil przybyli na miejsce” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mundurowi weszli na strych. Po otwarciu drzwi zobaczyli siedzącego na podłodze mężczyznę z nożem w ręku. Zaczęli z nim rozmawiać. 37-latek powiedział, że nagromadziło mu się wiele problemów, których nie potrafi rozwiązać, stąd decyzja o targnięciu się na własne życie.

„Po kilku minutach policjanci przekonali mężczyznę do odłożenia noża” – kontynuuje policjantka.

Mężczyzna był w fatalnym stanie psychicznym i wymagał pomocy lekarskiej. Dlatego też dzielnicowi wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował 37-latka do szpitala.

Policja radzi

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie.

Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji, między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pod numerem telefonu 800 70 22 22 pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Linia Wsparcia.

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję 22 484 88 01. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Stop Depresji.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .