Charytatywny mecz, to jednak… wydarzenie sportowe

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Hokej  |   6 listopada 2017

O sobotnim meczu charytatywnym, który oglądnęło dwa tysiące oświęcimian wciąż głośno, to była świetna, rodzinna impreza, ale też widowisko sportowe. Publikujemy wypowiedź kapitana drużyny MOWP.

Mateuszek zwyciężył

W trakcie meczu było wzruszająco, śmiesznie i ostro. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo, ale to Mateusz jest jedynym wygranym. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:6 dla Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Rodzice Mateuszka Miłonia otrzymają 43 tysiące złotych na leczenie dziecka, które cierpi na autyzm.

Podczas meczu widzowie zobaczyli popisowy taniec „Macarena”, oświadczyny Adama Grzanki (które oczywiście zostały przyjęte), a także wręczenie podarunku dla przyszłego pana młodego, czyli ośmiornicy.

Była to odpowiedź na zaproszenia Grzanki na mecz:

Pierwszy raz

Na tafli można było zobaczyć śmietankę artystów, tych ogólnopolskich i lokalnych. Paweł Korzeniowski, pływak, pierwszy raz zagrał w drużynie Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy i całkiem nieźle ten debiut został przyjęty przez publiczność. Pierwszy raz miał też Piotr „Pietia” Sikora, który podjął się bronienia siatki. Muzyk z Krzywej Alternatywy czuł się jak ryba w wodzie i rasowo bronił bramki MOWP-u tak, jakby zamienił gitarę na kij hokejowy.

Kapitanem drużyny HRAP był Bogdan Kalus, aktor znany między innymi z serialu „Ranczo”, a MOWP-u Witold Kuboszek, oświęcimianin i miłośnik hokeja.

Witold Kuboszek o meczu

Przed meczem z Hokejową Reprezentacją Artystów Polski wiedzieliśmy, że nasz przeciwnik zrobił duże postępy w porównaniu z poprzednim rokiem, a także,  że mają w swoich szeregach Petera Bronsona. Od początku chcieliśmy strzelić szybko parę bramek, żeby odskoczyć przeciwnikowi i nasz plan na początku meczu się sprawdził.

Niestety ale po strzeleniu drugiej bramki HRAP zaczął przejmować inicjatywę i wynik meczu zmienił się na naszą niekorzyść. Nasi trenerzy troszkę zmienili skład i zaczęliśmy gonić wynik, niestety brakło czasu i musieliśmy po raz pierwszy zejść z lodu pokonani.

Inny niż w ubiegłych latach

Mecz w tym roku był zupełnie inny niż w latach poprzednich. Nie brakowało ostrzejszych zagrań pod bandą, ale byliśmy na to przygotowani. Solowa akcja Bartka Grabowskiego, który położył na lodzie bramkarza Tomasza Rajskiego byłego zawodnika i pewnie umieścił krążek w bramce na pewno spodobała się publiczności. Bartek zachował się jak rasowy napastnik.

Mecz już za nami, teraz chwila przerwy chociaż wiem, że większość mojej drużyny już wznowiła treningi w zespołach w których trenują na co dzień, to cieszy. Wierzę, że za rok to my zejdziemy z lodu jako wygrani.

Dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie na mecz. Kolejny raz kibice w Oświęcimiu pokazali, że los chorych dzieci nie jest im obcy. Bardzo dziękuję i już teraz zapraszam za rok na lodowisko, będziemy świętować piątą edycję Wielkiego Meczu Charytatywnego.

Składy IV Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowego
Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich

Aga Dyk, Adam Grzanka, Mateusz Dewera, Tomasz Lebuda, Rafał Bryndal, Bogdan Kalus, Darek Maciborek, Roman Polko, Jan Kliment, Piotr Zelt, Bartek Demczuk, Tomasz Rajski, Waldemar Kupiec, Mariusz Gabrek, Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek, Peter Bronson, Wojciech Zawioła, Jacek Chadziński, Ewa Błachnio, Jacek Alexander Łaszczok, Mariusz Kieca, Robert Korólczyk, Mariusz Kałamaga, Adrian Smoleń, Marek Gawle, Andrzej Gromala, Jacek Łapot, Wiesław Jobczyk i Michael Jobczyk.

Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Piotr Szczerbowski, Jan Pędziwiatr, Łukasz Dziędziel, Mariusz Siudek, Witold Kuboszek, Tomasz Staroń, Iwona Jakubik, Krzysztof Pękala, Karina Steizer-Szczerbowska, Bartłomiej Grabowski, Paweł Staroń, Mirek Semik, Małgorzata Sikora, Adam Kuboszek, Maciej Iwański, Paweł Korzeniowski, Marcin Rymarczyk, Jola Wodniak, Krzysztof Węgrzyn, Piotr Sikora, Mariusz Sibik, Maciej Biesik. Trenerem drużyny była Małgorzata Gałuszka, a jej pomocnikami Michał Fiktr i Witold Łazarz. Krzysztof Agatowski zajął się rehabilitacją zawodników.

Imprezę poprowadzili Irek Bieleninik z HRAP-u  i Waldemar Gryszan, reprezentant MOWP-u.

Bramki

HRAP: Mariusz Gabrek – trzy, Jan Kliment, Wojciech Zawioła, Peter Bronson i Jacek Alexander Łaszczok – po jednej.

MOWP: Bartłomiej Grabowski, Mariusz Sibik, Maciek Biesik, Paweł Staroń, Mariusz Siudek i Maciej Iwański

Sędziowaniem meczu zajęli się Jacek Chadzinski, Staszek Staszyński, Waldemar Kupiec i Monika Szpyt.

Przeczytaj również:

Dzięki Waszym sercom Mateusz wygrał mecz – FOTO

Polała się krew. Ta dobra… – FOTO

Piękny i waleczny mecz – FOTO

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa