Charytatywny Mecz Hokejowy dla sześciorga chorych dzieci – FILMY

Redakcja eFO  |   Fakty,Hokej,Kultura i rozrywka  |   18 października 2019 09:16

Na zaproszenie Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy szósty raz do Oświęcimia przyjadą sportowcy amatorzy z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Niewątpliwą atrakcją będzie występ Wielkiej Orkiestry Młodych Muzyków Gminy Oświęcim, którzy zagrają hymn fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

Zagrają dla Antosi, Filipka, Emilki, Alusi, Lenki i Justynki

W barwach HRAP grają aktorzy, kabareciarze, dziennikarze, w sobotę 9 listopada skrzyżowują kije z reprezentacją Przyjaciół MOWP. Dotychczasowe mecze były sporym wydarzeniem i zakończyły się wielkimi sukcesami.

Wspólnie z artystami, przyjaciółmi MOWP, a przede wszystkim z mieszkańcami powiatu oświęcimskiego udało się zebrać prawie 185 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację podopiecznych MOWP. W godzinach 12.30-17 będzie też możliwość oddania krwi.

Przy okazji szóstego meczu MOWP i HRAP pragnie pomóc szóstce podopiecznych fundacji:

– Antosi Matusiak 8-latce z porażeniem kończyn dolnych, padaczką, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z opóźnieniem rozwoju mowy z Nowej Wsi
– Filipkowi Gajdzik 4–latkowi cierpiącemu na padaczkę i wiotkość krtani z Oświęcimia
– Emilce Trybuś 3-latce z zaburzeniem mózgowym porażeniem dziecięcym z Chełmka
– Alusi Włodarczyk 3-letniej z wodogłowiem z Brzeszcz
– 22-miesięcznej Lenie Kożuch mieszkance Dworów Drugich, która choruje na wyściółczak anaplastyczny trzeciego stopnia złośliwości
– 6-letniej Justynce Oleś z Oświęcimia chorującej na Neurofibromatoza typ1 w skrócie NF1 i glejaka na nerwie wzrokowym

Podopieczni z różnych miejscowości powiatu oświęcimskiego, którzy wymagają kosztownej długotrwałej rehabilitacji i leczenia.

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich

Powstała w styczniu 2003 roku. Od tego czasu nieprzerwanie grają zawsze na cele charytatywne. Początkowo grali tylko w Tychach, ale od 2012 zaczęli rozgrywać mecze na terenie całej Polski, między innymi w Warszawie, Katowicach, Nowym Targu, Sanoku, Toruniu i oczywiście piąty raz zagrają w Oświęcimiu.

HRAP tworzą między innymi:

– Bogdan Kalus, aktor i kapitan drużyny,
– Wiesław Tupaczewski i Andrzej Tomanek z Kabaretu OT.TO,
– Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek, dziennikarze RMF FM,
– Stachursky, piosenkarz,
– Aga Dyk, piosenkarka,
– Mariusz Kałamaga, komik, stand-upowiec, prezenter telewizyjny,
– Jacek Chadziński, arbiter IIHF, sędzia kilkunastu mistrzostw świata,
– Julia Wróblewska, aktorka,
– Roman Polko, dwukrotny dowódca GROMu,
– Adam Grzanka, satyryk, muzyk, kompozytor i tekściarz,
– Piotr Kupicha, muzyk, kompozytor, wokalista i lider zespołu Feel,
– Andrzej “Gromee” Gromala z RMF MAXXX,
– Tomasz Lebuda, menedżer zespołu Cree
– Tomasz Rajski, były bramkarz,
– Mateusz Dewera, aktor filmowy i teatralny,
– Ewa Błachnio, artystka kabaretowa i aktorka,
– Rafał i Marcin Mroczkowie – aktorzy,
– Mariusz Gabrek, pomysłodawca i współtwórca HRAPu,
– Wojciech Zawioła, dziennikarz sportowy,
– Bartek Demczuk, Robert Korólczyk, Łukasz Kaczmarczyk czy Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów.

Również mogą uświetnić swoją obecnością takie tuzy sportu jak Jerzy Dudek, były bramkarz Reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz Mariusz Czerkawski, którego nie trzeba przedstawiać fanom hokeja na lodzie.

 

Na mecz #6dla6 zapraszają:Barbara Kurdej-Szatan 💃i🕺🏻 Jacek JeschkeA kogo zapowiadają?🤔 Zdradzimy tylko☝🏻, że to serialowa🎞️ córka👩‍👦 bohaterki odgrywanej🎬 przez Basię w M jak miłość … 🤗💞Jeśli jeszcze nie jesteście zdecydowani🙄 czy weźmiecie udziału w wydarzeniu 🙃 to mamy nadzieję, że ten film ⤵️⤵️⤵️⤵️Was do tego przekona. Muzykę 🎶🎸🎷🥁🎺 do tej zapowiedzi stworzył BlackBacter, a film zmontował 🖥️🎹🎚️Grzegorz Kudliński – dziękujemy👏👏👏. Wykorzystaliśmy film autorstwa Biba Studio.Zapraszamy!!!#hrap #hokejowiartysci #mowp #bibastudio #oswiecim #blackbacter #basiakurdejszatan #blondynkazplay #jacekjeschke #tzg #polsat #mjakmilosc #juliawroblewska #colo #tvp2

Opublikowany przez Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich Środa, 16 października 2019

 

„Mamy za sobą dwa mecze międzypaństwowe rozegrane przeciwko Reprezentacji Gwiazd Czeskich, autorem pierwszej, historycznej bramki w konfrontacji międzynarodowej jest Adam Grzanka” – mówi Mariusz Gabrek,  prezes zarządu HRAP.

Od 2016 roku HRAP jest formalnie zarejestrowaną reprezentacją. Ich celami statutowymi są promowanie hokeja na lodzie wśród wszystkich grup wiekowych bez względu na płeć, promocja sportowego trybu życia, a także wspieranie różnych inicjatyw społecznych.

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Fundacja gra od dziewięciu lat. W tym czasie udało nam się pomóc już prawie 50 podopiecznym,  zebrać ponad dwa miliony złotych, zorganizować około 300 imprez, między innymi kilkadziesiąt koncertów, kiermaszów, jarmarków, pikników, mecz piłkarski i hokejowe, galę taneczną, a to wszystko, by zobaczyć uśmiech dziecka i radość rodziców jak mogą patrzeć na swoje dzieci.

„Chcemy zaznaczyć, że zarówno zarząd jak i wolontariusze MOWP to stuprocentowi społecznicy – zapaleńcy, którzy za swoją pracę nie otrzymują żadnego wynagrodzenia, a pieniądze zebrane podczas każdej imprezy w całości trafiają na subkonto naszego podopiecznego w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Tym razem kwota zostanie po równo podzielona pomiędzy pięcioro naszych podopiecznych” – informuje Monika Bartosz, prezes Fundacji MOWP.

 

Uwaga, uwaga:)Mamy dla Was cudowną wiadomość:) Dwaj wspaniali panowie zapraszają na półgodzinną konsultacje zdrowotną, nie wezmą za to złotówki (zwykle to koszt ok. 60 zł) – wszystkie pieniądze trafią do dzieciaków, dla których odbędzie się mecz #6dla6 ❤️Oglądnijcie filmik i – zapraszamy do zapisów:Można tego dokonać pod numerem telefonu 512119854 🙂- podczas rejestracji prosimy zgłosić ze dotyczy to dnia konsultacji – proszą Kacper i Tomasz:)Adres i nazwa gabinetu:Gabinet Rehabilitacji Tomasz RespondekUl Słowackiego 1 32-600 OświęcimPrzychodnia Rejonowa nr 3 1 piętro

Opublikowany przez Fundacja "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" Wtorek, 15 października 2019

 

Otwarcie lodowiska punktualnie o godz. 16.

Wybierasz się na mecz Szósty dla Sześciu MOWP vs HRAP?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Zachęcamy do dołączania do wydarzenia na Facebooku, gdzie codziennie umieszczane są ciekawostki na temat meczu.

 

Tak było rok temu:

To był piękny mecz Piąty dla Pięciu – FILM

 

 

Zobacz również:

 

Czym dla Ciebie jest wolontariat? Do wygrania aż 112 nagród od Energylandii

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .