Ceramika łazienkowa. Co trzeba wiedzieć o wyposażeniu łazienki?

Materiał sponsorowany  |   Fakty  |   22 marca 2018 07:38
Praktyczne wyposażenie łazienki to między innymi umywalki, sedesy i bidety, czyli tzw. ceramika łazienkowa. Producenci oferują rozmaite warianty, dzięki czemu pomieszczenie można urządzić w dowolnym stylu. Dzisiaj liczą się nie tylko praktyczne, ale również estetyczne rozwiązania. Co należy uwzględnić przy wyborze ceramiki?

Umywalka łazienkowa – opcje wyboru

Liczne modele umywalek pozwalają na zaaranżowanie łazienki zgodnie z indywidualnym gustem. Bez problemu można realizować niecodzienne projekty. Producenci proponują umywalki o klasycznych kształtach, czyli przede wszystkim wersje o lekko zaokrąglonej, opływowej linii. Dostępna jest też ceramika łazienkowa o zdecydowanych formach. Wyraźny kształt koła lub prostokąta świetnie wpisuje się w luksusowe aranżacje. Umywalki są oferowane nie tylko w różnych kształtach, ale też rozmiarach.

W małej łazience naturalnie niezbędne są wersje o ograniczonych wymiarach, ale należy zwrócić uwagę, aby były wystarczająco duże i głębokie, żeby podczas mycia rąk nie rozchlapywać wody na podłogę. Przed wyborem umywalki należy podjąć decyzję dotyczącą baterii. Do baterii sztorcowych, czyli stojących potrzebny jest model z fabrycznie wyciętymi otworami. Bardziej rozbudowane baterie wymagają nawet dwóch lub trzech otworów. W zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć do umywalki można dokupić półpostument lub postument, ale można też wybrać umywalkę z szafką.

Sedes – wybór na długi czas

Szafki w łazience i wszelkie elementy dekoracyjne można w każdej chwili wymienić bez problemu, ale ceramika sanitarna powinna być wybierana raz na długi czas, dlatego decyzja o zakupie powinna być przemyślana. Sedesy występują w postaci wiszącej i stojącej. Model sedesu stojącego montuje się w podłodze. Na zewnątrz znajduje się zbiornik na wodę do spłukiwania. Popularne są sedesy kompaktowe, które są wyposażone w zintegrowany zbiornik spłukujący.

Wersje kompaktowe montuje się do stelaża i obudowuje, dlatego potrzebna jest odpowiednia ilość miejsca, a to powoduje, że w małych łazienkach nie zawsze się sprawdzają. Jeżeli wnętrze nie ma idealnego prostokątnego kształtu, lecz posiada wnęki, wówczas można je wykorzystać właśnie na instalację sedesu kompaktowego.

Bidet – przydatna ceramika łazienkowa

Bidet wciąż nie należy do standardowego wyposażenia łazienki, ale pojawia się w niej coraz częściej. Przede wszystkim w pomieszczeniu musi być wystarczająca ilość miejsca na jego montaż. Powinien znajdować się koło sedesu. Bidet ma podobny kształt, co sedes i w podobny sposób się go montuje. Niedrogą ceramikę łazienkową można dostać w Plus Outlet. Warto korzystać z internetowych outletów, ponieważ oferują rozwiązania renomowanych marek.

Jak najprościej skompletować ceramikę łazienkową?

Klasyczna ceramika jest dostępna w kolorze białym, ale występuje w różnych odcieniach, dlatego najłatwiej dobrać wszystkie elementy wyposażenia, decydując się na komplety z jednej linii tej samej marki.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .