Centralne uroczystości barbórkowe rozpoczęte – FILM

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   4 grudnia 2018 10:26

Przemarszem z Zakładu Górniczego Brzeszcze do kościoła św. Urbana rozpoczęły się centralne uroczystości barbórkowe. Szczęść Boże wszystkim górnikom.

Aktualnie trwa msza święta (stan na godz. 10.15) w intencji całej braci górniczej, której przewodzi ksiądz biskup Piotr Greger. Po niej w Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach rozpocznie się akademia barbórkowa, w której mają wziąć udział prezydent Andrzej Duda i wicepremier Beata Szydło.

Wczoraj spytaliśmy w Kancelarii Prezydenta i biurze prasowym Tauron Wydobycie, czy w związku z planem wylotu do Stanów Zjednoczonych na pogrzeb George’a H. W. Busha Andrzej Duda na pewno odwiedzi Brzeszcze.

Do chwili publikacji tej informacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

 

Film Mateusz Stopa

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa