• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Celny komentarz starosty oświęcimskiego po wypowiedzi Brauna

Reklama

Andrzej Skrzypiński, starosta oświęcimski, odniósł się do słów eurodeputowanego Grzegorza Brauna, negujących istnienie komór gazowych w Auschwitz.


W filmie „C. K. Dezerterzy” kapitan Wagner, w którego postać wcielił się Zbigniew Zapasiewicz, wypowiada słowa, które są jednym z bardziej znanych cytatów w historii filmu polskiego. Starosta Skrzypiński kieruje je do skrajnie prawicowego polityka.
„Nie ma w słowniku kulturalnych ludzi słów, które by mogły wystarczająco obelżywie określić pańskie postępowanie”. Wydaje się, że te słowa autor dialogów i reżyser kultowego filmu skierował do jednego z posłów do Parlamentu Europejskiego, wybranego w Polsce. Ciszej nad tą… osobą” - stwierdził Andrzej Skrzypiński.

Zobacz również:


https://faktyoswiecim.pl/fakty/grzegorz-braun-neguje-istnienie-komor-gazowych-w-auschwitz/

https://faktyoswiecim.pl/fakty/dostalismy-z-nowego-jorku-list-w-sprawie-slow-posla-brauna/

https://faktyoswiecim.pl/fakty/o-klamstwie-oswiecimskim-grzegorza-brauna-raz-jeszcze/