Cel na piątek: Pokonać GieKSę i pomóc Tymkowi – FOTO

Redakcja FO  |   Fakty,Hokej  |   5 grudnia 2018 10:09

Zapraszamy na kolejne spotkanie Polskiej Hokej Ligi. W piątek do Oświęcimia przyjedzie lider tabeli GKS Katowice. W tym dniu każdy będzie mógł też pomóc Tymkowi.


Czy Unii uda się pokonać ekipę z Górnego Śląska, która ma wygranych 20 meczów z rzędu?

Zobaczymy. Jednak jedno jest pewne, że najlepszego zawodnika w obecnym sezonie ma Unia. Andrej Temar, bo o nim mowa we wtorkowym meczu w Tychach dorzucił kolejne punty za bramkę i asystę.

Warto przypomnieć, że właśnie od zeszłorocznego grudniowego spotkania z GieKSą, wygranego przez Unię 4:0 zaczęła się passa Unii. Miejmy nadzieję że historia się powtórzy i oświęcimianie będą się piąć w tabeli PHL.

W najbliższym meczu nie zabraknie emocji

Jednocześnie podczas meczu będzie można pomóc nieuleczalnie choremu Tymonowi Stanek, którego historia jest już nam wszystkim znana, gdyż wkrótce minie rok jak nieustannie wszyscy Tymkowi pomagamy.  Wolontariusze będą zbierali datki do puszek, zaś w przerwie meczu będzie można zdobyć rękawice z autografem Jerzego Dudka, koszulki hokejowej biało-niebieskich z sezonu 2016/2017 czy prawdziwej perełki: unikatowego kija hokejowego z 1998r z autografami ówczesnych Mistrzów Polski, drużyny Unii Oświęcim.

O Tymku

Choroba Tymka NF1 jest o tyle trudna o ile jest chorobą genetyczną, jest chorobą trwała, nieuleczalną i zawsze postępująca, złowieszczą. Wyniszcza organizm, a ostre nieodwracalne zapalenie ośrodkowego układu nerwowego pociąga za sobą kolejne złowieszcze choroby.

Tego roku chłopiec był diagnozowany w Niemczech, następnie w Hiszpanii, ale końca diagnoz nie widać. Postawiona w Hiszpanii była druzgocąca dla rodziców Tymona ponieważ stwierdzono bardzo rzadki rodzaj padaczki “fotogenicznej”. Tak wcześnie zdiagnozowane MS lub ADEM są uleczalne w 100 procentach. Stąd decyzja rodziców Tymona o wyjeździe do USA do ośrodka poleconego przez Instytut w Hiszpanii.
“Kosztorys wystawiony przez Instytut jest tylko wstępny i opiewa na kwotę 91 tysięcy dolarów. Tymon będzie potrzebował pieniędzy przez całe swoje życie, a przynajmniej tak długo, jak długo nie zostanie opracowany kompleksowy lek” – mówią rodzice Tymka.
Wszystkim wspierającym Tymka bardzo dziękujemy i zapraszamy na piątkowy mecz. Początek o godz. 18. Kasy będą czynne od godz. 17.
Drużynie patronują Fakty Oświęcim

Zobacz również:

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa