By seniorzy czuli się bezpieczni, potrzebni i doceniani

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 lutego 2017 15:21
Udostępnij

Polityka senioralna Polski zrobiła krok do przodu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych włączył się do kampanii Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej „Bezpieczny i Aktywny Senior”.

Profesor Gertruda Uścińska, prezes ZUS, podpisała porozumienie w tej sprawie z Elżbietą Rafalską, minister rodziny pracy i polityki społecznej.

– Polityka senioralna rządu jest związana z działaniami, które poprawią jakość życia osób starszych. Sprawią, że będą dłużej aktywne, poczują się bezpieczne, potrzebne, doceniane i szanowane – zapewniała minister Rafalska.

– My na co dzień mamy kontakt z dziesiątkami tysięcy seniorów, bo to ZUS dba
o ich bezpieczeństwo finansowe, wypłacając zawsze na czas należne im świadczenie. Podejmujemy też szereg działań, do których prawo nas nie obliguje, ale które służą naszym klientom w podeszłym wieku – mówiła prof. Uścińska

Celem wdrożonej w grudniu ubiegłego roku kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior” jest uchronienie osób starszych przed przestępstwami, takimi jak oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, nadużycia w prywatnych placówkach całodobowego pobytu, przemoc, czy dyskryminacja ze względu na wiek. Organizatorzy stawiają sobie za cel podniesienie świadomości społecznej w tym obszarze.

Drugi obszar priorytetowy to szeroko rozumiana aktywność – zawodowa, społeczna, sportowa, edukacyjna, kulturalna, rekreacyjna. Prowadzenie aktywnego i zdrowego stylu życia w znacznym stopniu wpływa na stan zdrowia oraz wydłużenie się okresu samodzielności osób starszych.

Poza ZUS do kampanii ministerialnej, z której mają skorzystać seniorzy w całej Polsce, dołączyła także Poczta Polska.

Najnowsze realizacje wideo