Burze i silny wiatr. Strażacy interweniowali ponad 30 razy – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   15 lipca 2021 14:05

Strażacy z powiatu oświęcimskiego od wczorajszego wieczora przeprowadzili 32 interwencje. Miedzy innymi udrażniali drogę krajową nr 44.

Jak informuje młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, najwięcej zgłoszeń dyspozytor przyjął z gminy Brzeszcze.

„Mieliśmy tam cztery pompowania i siedem powalonych lub uszkodzonych drzew” – mówi Zbigniew Jekiełek, dowodzący też Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Oświęcimiu.

W gminie Chełmek strażacy dwukrotnie wyjeżdżali do drzew. W gminie Kęty zabezpieczali uszkodzone pokrycie dachowe na remontowanym budynku. W mieście Oświęcim odpompowywali wodę z trzech zalanych dróg i usuwali drzewa. W gminie Oświęcim interweniowali dwukrotnie w związku z zalanymi drogami, także dwa razy wyjeżdżali do uszkodzonych drzew i raz do dachu, z którego spadały dachówki.

W gminie Przeciszów pięć interwencji dotyczyło drzew, a w gminie Zator dwie. Właśnie w Zatorze podczas nawałnicy na drogę krajową nr 44 przewróciło się duże drzewo, blokując całkowicie trakt, którym spora część gości Energylandii, usiłowała uciec przed burzą.

Na interwencje w całym powiecie wyjeżdżali zarówno strażacy z ochotniczych straży pożarnych i straży państwowej.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .