Reklama
15 maja 2026, piątek
Burza nad powiatem. Strażacy interweniowali ponad 40 razy
- Redakcja eFO
- 25 czerwca 2021
- 08:45
Reklama
To była pracowita noc dla strażaków z powiatu oświęcimskiego. W skutek wczorajszej burzy ponad czterdziestokrotnie wyjeżdżali do interwencji.
Najpoważniejsza sytuacja była na terenie gminy Brzeszcze, gdzie doszło do ponad 20 zdarzeń.
„Powstało kilka dużych rozlewisk i doszło do zalania budynków mieszkalnych, zwłaszcza na ulicach Sobieskiego i Polnej w Brzeszczach, ciągle trwa wypompowywanie wody” - relacjonuje młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oświęcimiu.
Na Polnej zalane są trzy budynki do wysokości ponad metr wody. Pojedyncze zalane posesje lub piwnice. Konieczne było zabezpieczanie napływającej wody przy pomocy worków z piaskiem.
„14 zdarzeń w Oświęcimiu, w tym dwie interwencje w szpitalu powiatowym, gdzie zalewało piwnice. Strażacy interweniowali dwa razy w gminie Oświęcim - w Rajsku doszło do zalania drogi" - wyjaśnia Zbigniew Jekiełek.
W Porębie Wielkiej przy ulicy Leśniczówka piorun uderzył w budynek mieszkalny. Nie doszło po pożaru, jednak uszkodzony jest dach i instalacja elektryczna, brak osób poszkodowanych. Służby zabezpieczyły uszkodzony dach.
Na szczęście nikt nie ucierpiał
„Ciągle napływają pojedyncze zgłoszenia” - dodaje Jekiełek.
Wiele domostw w Oświęcimiu i Brzeszczach nie ma prądu.
https://www.facebook.com/lowcyburz/posts/10159118084022332
Laskowa. Fot. Bartosz Tajs
https://www.facebook.com/lowcyburz/photos/pcb.10159118084022332/10159118341187332