Broń na oświęcimskim targowisku

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 lipca 2017 11:41

Policjanci zabezpieczyli broń i amunicję na Targowisku Miejskim w Oświęcimiu. Zatrzymali też ich właściciela, który chciał sprzedać militaria.

Do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu dotarła anonimowa informacja, że na jednym ze stoisk można kupić broń i amunicję. Policjanci natychmiast sprawdzili i potwierdzili to zgłoszenie.

33-letni mieszkaniec na swoim straganie oferował do sprzedaży m.in. pistolet, rewolwer i kilka sztuk amunicji kalibru dziewięć milimetrów. Musiał w związku z tym zamknąć stoisko i pojechać ze stróżami prawa do komendy, zabierając ze sobą militaria.

– W trakcie dalszego postępowania biegły z zakresu balistyki, określi czy na posiadanie tego typu militariów wymagane jest pozwolenie – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy KPP w Oświęcimiu.

Za nielegalne posiadanie broni lub amunicji grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Komentarze
  • 29 lipca 2017 21:05

    obo

    byłem widziałem nawet dotykałem.z czysty sercem “broń” hukowa o kalibrze broni nie decyduje amunicja tylko średnica przewodu lufy.taki sam sprzęt można legalnie kupić na olx bez żadnych problemów. towar ten sprzedawał jak mi się wydaje ktoś znacznie starszy z charakterystycznym akcentem który jest faktycznym właścicielem stoiska od lat.ktoś kto w miarę regularnie odwiedza targ wie o kogo chodzi.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa