Bilans akcji „Znicz” – jedna osoba nie żyje, jedna jest ranna

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 listopada 2018 16:18

Jedna osoba zginęła i jedna odniosła obrażenia w dwóch wypadkach drogowych, do których doszło w powiecie oświęcimskim w czasie trwania akcji „Znicz”.

Policyjne działania związane ze świętem Wszystkich Świętych i tysiącami podróżujących po całym kraju kierowców trwały w tym roku pięć dni. Policjanci pracowali w tym czasie na naszym terenie przy dwóch wspomnianych wypadkach oraz 19 kolizjach drogowych.

Funkcjonariusze zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców i pięciu rowerzystów. Mowa o tych, którzy mieli w organizmie powyżej pół promila alkoholu. Wpadli też kierowca i rowerzysta jadący w tzw. stanie po użyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila.

Policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zajmowali się kierowaniem ruchem tam, gdzie było to konieczne.

„Akcja „Znicz” już za nami, ale nadal apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę na drodze. Kierowcy powinni zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków drogowych, a także zwracać uwagę na pieszych” – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

„Pieszym przypominamy o zakładaniu elementów odblaskowych, co w znaczny sposób podniesie ich bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy również do rodziców, aby sprawdzali czy ich dzieci posiadają elementy odblaskowe i czy noszą je w odpowiedni sposób” – dodaje policjantka.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa