Biało-niebiescy w połowie drogi – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Hokej  |   12 marca 2023 19:54

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim w 100 procentach wykorzystała atut własnego lodu w dwóch pierwszych grach półfinałowej batalii z Tychami.

Dziś biało-niebiescy po raz drugi ograli trójkolorowych i są już w połowie drogi do wielkiego finału.

Oświęcimianie lepiej od rywali „weszli w mecz”. W efekcie w 8 minucie objęli prowadzenie. Z dystansu uderzył Kristaps Jakobsons, a Alexander Szczechura sprytnie podbił krążek przed bramką zaskoczonego Tomasa Fucika.

122 sekundy później odpowiedzieli tyszanie. Pierwsze uderzenie Romana Szturca odbił do boku Kevin Lindskoug, ale nie zdążył przykryć słupka przy poprawce niemal z zerowego kąta. Przed pierwszą przerwą krążek raz jeszcze wylądował w tyskiej bramce, ale sędziowie anulowali trafienie i nałożyli karę na Teddy da Costę za celowe wytrącenie kija rywalowi.

Po klasycznej kontrze czwartego ataku oświęcimianie odzyskali prowadzenie, a później sędziowie po raz drugi anulowali gospodarzom trafienie, bo krążek znalazł się za linią po odbiciu się od barku Krystiana Dziubińskiego

Wiele emocji dostarczyła ostatnia tercja. Najpierw wyrównał GKS, ale ostatnie słowo należało do wicemistrzów kraju. W przewadze trzeciego gola strzelił Teddy da Costa (Fucik bez kija), a na 19 sekund przed końcową syreną sytuację jeden na jeden z tyskim golkiperem wykorzystał kapitan – Krystian Dziubiński.

Teraz rywalizacja na dwa mecze przenosi się Tychów. Trzecie spotkanie odbędzie się 15 marca, a czwarte dzień później. Oba pojedynki rozpoczną się o godz.18.

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Bramki: 1:0 Szczechura (Jakobsons, Da Costa) 7.37, 1:1 Szturc 9.39, 2:1 Wanat (Laakso, Prusak) 24.43, 2:2 Mroczkowski (Keskinen, Jeziorski) 43.42, 3:2 Da Costa (Dziubiński) 51.05, 4:2 Dziubiński 59.41.

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Patryk Kasprzyk (główni), Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi). Kary: 10 i 12 minut. Widzów: 3000. Stan play-off: 2:0 dla Tauron Re-Plast Unii.

Tauron Unia: Lindskoug – Diukow, Jerofejevs, Ahopelto, Dziubiński, Padakin – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons, Da Costa, Cichy, Szczechura – Bezuska, P. Noworyta, Sołtys, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek, Laakso, Wanat, Prusak. Trener: Nik Zupancić.