Bezpieczeństwo i zdrowe odżywianie, które daje moc – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   27 października 2016 11:14

Uczniowie szkoły podstawowej w Porębie Wielkiej odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Oświęcimiu. Dzieci podarowały strażakom plakat z napisem „Kto zdrowe śniadanie zjada, ten na cały dzień energię posiada”, aby pamiętali, jak ważne jest śniadanie.


– Naszym przewodnikiem był młodszy aspirant Dawid Drabczyk, który opowiadając o codziennej pracy strażaka – relacjonuje Anna Szarzec  ze szkoły podstawowej w Porębie Wielkiej. – Dużą atrakcją było zwiedzanie stanowiska kierowania komendanta powiatowego wraz z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie informacji udzielał aspirant sztabowy Konrad Sowa.

Na początku sprawdził dzieci ze znajomości numerów alarmowych, a następnie udzielił kilku informacji o tym, czym dyspozytor zajmuje się na co dzień. Dzieci dowiedziały się, że dzwoniąc na numery alarmowe każda rozmowa jest nagrywana, a każdy telefon jest namierzany, nawet z podaniem miejsca, z którego dzwonimy.

– W  dziale Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zapoznaliśmy się z codzienną pracą strażaków na służbie oraz ich obowiązkami – mówi Urszula Mitoraj. – Dzieci dowiedziały się jakie kryteria należy spełnić, aby zostać zawodowym strażakiem.

W czasie zwiedzania budynku strażacy dwukrotnie otrzymali wezwanie i wyjeżdżali do zdarzenia, czym wzbudzili spore zainteresowanie i poruszenie wśród uczniów.

– Na zakończenie nasi podopieczni wręczyli strażakom dyplom w podziękowaniu za możliwość zwiedzenia budynku Państwowej Straży Pożarnej – dodaje Karolina Grubka. – Podziękowali także za ich codzienną pracę i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .