Bez maseczek, ale z naleweczką

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 maja 2020 17:16

Trzej mężczyźni siedzieli bez maseczek na placu Pokoju w Oświęcimiu i raczyli się wysokoprocentową naleweczką. Mieli pecha, bo spotkali ich dzielnicowi.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu, gdy oświęcimscy dzielnicowi wyruszyli z komendy policji na obchód osiedla Chemików.

„Policjanci, strażnicy miejscy i żołnierze  wspomagają służby sanitarne i medyczne, poprzez reagowanie na przypadki łamania zakazów wprowadzonych w związku z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa. Większość mieszkańców powiatu oświęcimskiego wzorowo stosuje się do wprowadzonych obostrzeń, dbając tym samym o zdrowie własne i swoich rodzin.  Niestety zdarzają się jednak również osoby, które świadomie lekceważą prawo” – tłumaczy aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Właśnie na takie osoby natknęli się dzielnicowi na placu Pokoju. Niemłodzi już panowie – 50, 56 i 59-latek – siedzieli na ławeczce i, jak mówił Jan Himilsbach, wprowadzali element baśniowy do rzeczywistość. Złamali tym samy zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Ponadto nie mieli zasłoniętych twarzy i nosów, a ponadto nie zachowywali odpowiedniej odległości pomiędzy sobą.

Policjanci skierowali do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wnioski o ukaranie za popełnione wykroczenie. Powiadomili też oświęcimski sanepid o przypadku złamania reżimu sanitarnego, za co grozi kara administracyjna w wysokości do 30 tysięcy złotych.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa