Będzie nowy dyrektor pośredniaka

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 lipca 2015 10:42

Wiesława Drabek-Polek od dwóch dni nie jest już dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu. Pośredniakiem kieruje obecnie Piotr Szyndler. Do 15 lipca kandydaci na to stanowisko mogli składać aplikacje w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu.

Wiesława Drabek-Polek została szefową PUP w 2003 roku. Wcześniej kierowała filią urzędu w Ketach, gdzie mieszkała. Tam też zasiadała w radzie miejskiej, w której pracowała przez dwie kadencje.

Jej praca zawodowa zaowocowała, między innymi, tytułem „Najlepszego projektodawcy” w Małopolsce w realizacji projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zarząd powiatu nie widział możliwości dalszej współpracy z dotychczasowa dyrektorką PUP i postanowił ją zwolnić. Oficjalnie, jak napisał do Faktów Oświęcim Jarosław Jurzak, wicestarosta oświęcimski: „zostało zawarte porozumienie zmieniające – określające na zasadzie porozumienia stron – nowe warunki zatrudnienia w Powiatowym Urzędzie Pracy Pani Wiesławy Drabek-Polek”.

Starostwo ogłosiło też konkurs na stanowisko szefa instytucji, służącej bezrobotnym.

– Wymagane dokumenty aplikacyjne na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu można było składać do 15 lipca mówi Nikolina Magiera, rzeczniczka prasowa starostwa. – Do momentu wyboru dyrektora PUP urzędem kieruje Piotr Szyndler, zastępca dyrektora.

W Biuletynie Informacji Publicznej powiatu oświęcimskiego Wiesława Drabek-Polek wciąż figuruje, jako dyrektorka PUP w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa