Będą utrudnienia w Witkowicach – FOTO

0 Redakcja FO  |   Fakty  |   13 sierpnia 2019 07:00

Rusza rozbudowa mostu na ulicy Karpackiej w Witkowicach. Kierowcy powinni się liczyć z utrudnienia od 19 sierpnia do końca listopada.

Całkowicie nieprzejezdny będzie odcinek ulicy Karpackiej w rejonie mostu nad Potokiem Maleckim. Objazd zamkniętego odcinka będzie się odbywał ulicami: Olszyny i Starowiejską.

„Dojazd do posesji przy ul. Karpackiej z obu stron obiektu mostowego zostanie zachowany. Ruch pieszy przez potok zostanie utrzymany” – informuje Kamilla Frysztacka z kęckiego magistratu.

 

Zakres prac obejmuje roboty budowlane prawie półkilometrowego odcinka, a w tym:

– przebudowę nawierzchni jezdni wraz z jej poszerzeniem do szerokości 6,00 m,
– przebudowę nawierzchni poboczy,
– przebudowę systemu odwodnienia (m.in. oczyszczenie rowów i przebudowę istniejących przepustów pod zjazdami),
– przebudowę istniejących zjazdów,
– budowę nawierzchni peronów przystankowych,
– wykonanie jezdni i poboczy w zakresie dojazdów do mostu,
– przebudowę systemu odwodnienia (m.in. oczyszczenie i przełożenie fragmentów rowów odwadniających),
– rozbiórkę istniejącego i budowę nowego obiektu mostu na potoku Maleckim w ciągu drogi powiatowej nr 1816K wraz z zabezpieczeniem skarp i odtworzeniem umocnienia dna potoku.

Dotychczas na przejeździe przez most obowiązywało ograniczenie ciężaru przejeżdżających pojazdów do 10 t., co skutkowało szukaniem dogodnych objazdów.

„Ponadto, jadące tamtędy samochody z trudem się wymijały. Po modernizacji aktualne ograniczenie tonażu nie będzie obowiązywać” – dodaje Kamilla Frysztacka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa