Będą pieniądze na remont ulicy Norwida?

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 września 2020 11:42

Oświęcimski samorząd złożył wniosek do wojewody małopolskiego o dofinansowanie remontu ulicy Norwida z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ulica Norwida prowadzi do cmentarza komunalnego w Oświęcimiu i jest w fatalnym stanie.

„Dwa lata temu część drogi prowadzącej do cmentarza, od ulicy Wiklinowej do warsztatu samochodowego, udało się przebudować. Dalej jednak pozostał spory odcinek, od skrzyżowania z ulicą Żeromskiego aż do ulicy Dąbrowskiego wraz z przejazdem obok warsztatu i hotelu, który ma połataną nawierzchnię, nie ma chodników i odwodnienia” – mówi Katarzyna Kwiecień, rzecznik Urzędu Miasta Oświęcimia.

Modernizacja mogłaby ruszyć w listopadzie i zakończyć się w październiku przyszłego roku. Obejmie budowę kanalizacji, nowego oświetlenia ulicznego oraz nawierzchni ulicy i chodników.

Inwestycja ma kosztować ponad 1,8 mln zł. Miasto liczy na ponad 924 tys. zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa