Beata Szydło odstrasza kolejnych członków rady muzeum Auschwitz

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 kwietnia 2021 16:38

Kolejne dwie osoby zrezygnowały z zasiadanie w radzie muzeum Auschwitz po tym, jak rząd powołał do niej eurodeputowaną Beatę Szydło.

Wczoraj pisaliśmy, że po powołaniu przez Piotra Glińskiego, wicepremiera i ministra kultury, do rady muzeum Auschwitz byłej premier Beaty Szydło z zasiadania w tym gremium zrezygnował profesor Stanisław Krajewski, filozof, matematyk i publicysta.

O kolejnych rezygnacjach członków rady pisze dzisiejsza „Gazeta Wyborcza” w swoim internetowym wydaniu. W radzie Muzeum z Beatą Szydło nie chce zasiadać Marek Lasota, historyk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krakowa, były dyrektor krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej i dyrektor Muzeum Armii Krajowej.

„Proszę przyjąć moją spowodowaną ważnymi okolicznościami rezygnację z członkostwa w Radzie Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau” – napisał Marek Lasota do ministra Glińskiego

Ze swojego uczestnictwa w radzie zrezygnowała także Krystyna Oleksy, była wicedyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

„Proszę przyjąć moją rezygnację z członkostwa w Radzie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu” – tymi słowami była już członkami rady powiadomiła o swej decyzji ministra kultury.

W rozmowie z „Wyborczą” Marek Lasota powiedział, że motywy jego rezygnacji są podobne do tych, które wyraził profesor Krajewski.

„To zawsze było gremium zajmujące sprawami historycznymi, konserwatorskimi, a nie polityką” – powiedział Lasota reporterowi „GW”.

Zobacz również:

Profesor Krajewski nie chce być w radzie muzeum Auschwitz z Beatą Szydło

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .