Awanturnik chciał skorumpować policjantów

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 lipca 2021 14:37

41-letni oświęcimian wszczął awanturę domową, znieważył policjantów, naruszył ich nietykalność, po czym próbował wręczyć im łapówkę.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przyjął zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na osiedlu Chemików. Na miejsce wysłał patrol prewencji.

„Podczas interwencji mężczyzna znieważył policjantów słowami wulgarnymi i naruszył ich nietykalność cielesną” – relacjonuje sierżant sztabowy Jakub Drabczyk zastępujący rzecznik prasową oświęcimskiej policji.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę. W tym momencie groziła mu kara do roku pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariuszy i do trzech lat za naruszenie ich nietykalności. Jednak chwile później 41-latek dopuścił się kolejnego przestępstwa.

„Będąc w radiowozie mieszkaniec Oświęcimia zaproponował policjantom 500 złotych łapówki w zamian za wypuszczenie go i odstąpienie od dalszych czynności służbowych” – kontynuuje Drabczyk.

Tym samym mężczyzna naraził się na kolejny zarzut, który może go kosztować do ośmiu lat oglądania świata w kratkę.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .