Atak epilepsji w środku miasta. Pomoc nadeszła natychmiast

Redakcja eFO  |   Fakty  |   25 stycznia 2023 15:41

72-letnia mieszkanka Oświęcimia, idąc główną arterią miasta, dostała ataku padaczki. Przechodnie natychmiast ruszyli z pierwszą pomocą.

W rejonie skrzyżowania ulic Dąbrowskiego i Wysokie Brzegi pani Beata dostrzegła seniorkę, która mimo zimna i padającego deszczu przysiadła na betonowym murku, a po chwili wstrząsnął nią atak epilepsji.

Kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy 112, by wezwać zespół ratownictwa medycznego (ZRM). Do pani Beaty dołączyli inni przechodnie. Po chwili pojawił się lekarz, który właśnie szedł do pracy w oświęcimskim szpitalu.

Grupę ludzi z autobusu zobaczył też dzielnicowy z miejscowej komendy policji. Poprosił kierowcę, by się zatrzymał, po czym poszedł sprawdzić co się stało i zapytać, czy może udzielić pomocy.

Ostatecznie 72-latką zajęli się ratownicy medyczni, którzy ambulansem przewieźli ją do pobliskiego szpitala na leczenie.

„Na podziękowania zasługuje pani Beata oraz wszystkie osoby, które włączyły się w udzielenie pomocy seniorce” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Masz postanowienia noworoczne?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .