Arteria wybitnych sportowców

Jakub Konior  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   25 maja 2016 08:47

To kolejna inicjatywa społeczna podjęta przez uczniów Koła Medialnego powiatowego Chemika. Ma na celu upamiętnienie wybitnych sportowców, którzy są patronami ulic Oświęcimia.


Przygotowanie „Arterii wybitnych sportowców” są III etapem prac nad ekspozycją ścieżki edukacyjnej „Szkoła Chemików na Osiedlu Chemików”. Do tej pory uczniowie Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Oświęcimiu zaprezentowali wybitnych chemików i byłych dyrektorów szkoły. Na ścieżce widnieją także sylwetki utalentowanych absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego, funkcjonującej w ramach PZ nr 2.

W działaniach nad projektem, którego opiekunką jest polonistka Joanna Jekiełek, udział biorą Jakub Konior, lider Koła Medialnego oraz Nadia Lechowicz, Aleksandra Szuster, Klaudia Leszczyńska, Julia Kasperczyk i Olimpia Kłusek z III klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w PZ nr 2.

– Główną ideą podjętej przez nas inicjatywy jest zaprezentowanie i upamiętnienie znanych zawodników, którzy dziś są dla nas wzorem do naśladowania i inspirują do podejmowania nowych wyzwań. Mamy nadzieję, że nasze działania będą dobrym wkładem w edukację następnych pokoleń sportowców – mówi Jakub Konior.

Sternik koła, tegoroczny maturzysta, chce, by „Arteria wybitnych sportowców”  była gotowa już w czerwcu. Wtedy każdy będzie mógł zapoznać się z efektem działań grupy młodych ludzi.

– Cenna inicjatywa uczniów budzi tym większe uznanie, że wypływa z ich wewnętrznego przekonania. Jest wyrazem poszukiwania autorytetów i wzorców osobowych wśród wybitnych sportowców. Łączenie tradycji z dniem dzisiejszym szkoły jest ważnym elementem naszej pracy wychowawczej – komentuje Jacek Stoch, dyrektor oświęcimskiego Chemika.

Działaniom młodzieży przy tworzeniu ścieżki edukacyjnej „Szkoła Chemików na Osiedlu Chemików” patronują Fakty Oświęcim.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa