Antyfaszystowski marsz KOD w Oświęcimiu – FILM

0 Robert Tomasiewicz  |   Fakty  |   19 września 2017

23 września o godzinie 15 odbędzie się Marsz Antyfaszystowski. Głównym organizatorem jest Komitet Obrony Demokracji.

Wydarzenie to nawiązywać ma bezpośrednio do wydarzeń z sierpniowego happeningu „Jezus też był uchodźcą”, którego organizatorem także był KOD.
Kilkunastu młodych ludzi zaatakowało wówczas manifestujących.

W ludzi, trzymających tablice z hasłami przeciw ksenofobii i rasizmowi, kontrmanifestanci rzucali petardy hukowe i dymne oraz jajka. Jedno z nich uderzyło w tablicę.

– Brak reakcji ze strony służb, odpowiedzialnych za porządek prawny w Polsce, doprowadziło do bezkarnego szerzenia w naszym kraju ideologii faszystowskiej. Pamiętając, jakie konsekwencje w przeszłości przyniosło wykorzystywanie antagonizmów pomiędzy narodami, propagowanie rasizmu i antysemityzmu, chcemy w pokojowym marszu wyrazić nasz sprzeciw – mówi Danuta Czechmanowska, przewodnicząca zarządu KOD Małopolska.

W sobotę o godzinie 15 marsz wyruszy sprzed siedziby KOD na ulicy Śniadeckiego i dojdzie do placu Kościuszki.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa