Anieli w niebie śpiewają z Faktami Oświęcim

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   10 listopada 2015 05:31

3. Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych pod Patronatem Wójta Gminy Przeciszów dla młodych mieszkańców Doliny Karpia zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie. Konkursowi, któremu przyświeca hasło „Anieli w niebie śpiewają”, patronuje portal Fakty Oświęcim.

– Naszym celem jest podtrzymywanie tradycji w budowaniu szopek bożonarodzeniowych oraz kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej – mówi Łukasz Fuczek z GBP.

Uczniowie szkół z gmin należących do Doliny Karpia, chcący wziąć udział w konkursie, muszą własnoręcznie wykonać ruchomą lub statyczną szopkę. Praca ma wyraźnie uwzględnić elementy tradycji Bożego Narodzenia.

– Materiały i techniki użyte do wykonania szopki są dowolne. Należy jednak pamiętać, aby konstrukcja szopki była stabilna. Wszelkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by się nie przesuwały – tłumaczy Łukasz Fuczek, organizator konkursu.

Istotne jest także, by podstawa szopki nie przekraczała wymiarów 60 na 60 cm. Jury oceni szopki w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolnej, uczniów klas 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych i gimnazjalnej.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Własne nagrody przewidzieli wójt Przeciszowa i portal Fakty Oświęcim, patron medialny przedsięwzięcia.

Szopki należy dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie, przy ulicy Długiej 6 w nieprzekraczalnym terminie do czwartego grudnia 2015 roku.

Wręczenie nagród i otwarcie wystawy, która potrwa do ósmego stycznia 2016 roku nastąpi 11 grudnia o godzinie 17 w Domu Kultury w Przeciszowie.

Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ, karta zgłoszeniowa – TUTAJ.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .