Andrzej Seweryn o szacunku – FILMY, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 czerwca 2019 14:14

Tematem drugiej odsłony projektu „Dom według wartości” był szacunek. Opowiadał o nim Andrzej Seweryn, doskonały aktor teatralny i filmowy.

Artysta w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu był nie po raz pierwszy. Gościł już w tym niezwykłym miejscu w ramach cyklicznego „Krakowskiego Salonu Poezji”.

Tym razem spotkał się z mieszkańcami Oświęcimia i okolic, by w ramach projektu „Dom według wartości” rozmawiać o szacunku. Zanim jednak podjął ten ważny temat, odsłonił mural ze swoim wizerunkiem, wykonany przez Łukasza Majerowskiego.

„Dom według wartości” jest projektem MDSM i Fundacji Konrada Adenauera.

„Naszym celem jest dyskusja wokół zagadnień związanych z kondycją uniwersalnych wartości humanistycznych, na których zasadza się nasza praca, we współczesnym świecie. Do rozmowy zapraszamy przedstawicieli życia publicznego, których dorobek i działalność są tożsame z ideami, promowanymi w naszym Domu” – mówi Leszek Szuster, dyrektor MDSM.

Pierwszym gościem MDSM w ramach tego cyklu był we wrześniu 2018 roku Jurek Owsiak. Leszek Szuster rozmawiał z nim „O przełamywaniu barier w polskiej rzeczywistości”.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa