Andrzej Pająk senatorem z Małopolski Zachodniej

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   26 października 2015 14:09

Ubiegał się o reelekcję i wygrał. Małopolska Zachodnia będzie miała senatora w osobie Andrzeja Pająka z Prawa i Sprawiedliwości.

O mandat w 30. okręgu wyborczym, w którym w wyborach do Senatu znalazł się powiat oświęcimski, startowało trzech kandydatów. To Stanisław Bisztyga z Platformy Obywatelskiej, Dariusz Chmiel z partii Razem i Andrzej Pająk z Prawa i Sprawiedliwości. Do Senatu dostał się ten ostatni.

Pająk był wójtem gminy Zawoja i starostą powiatu suskiego. Bezskutecznie kandydował do Sejmu w wyborach w 2001 i 2007 roku. Mandat objął w sierpniu 2011 po Januszu Chwierucie, który opuścił Wiejską w Warszawie, by objąć funkcję prezydenta Oświęcimia.

W tym samym roku wstąpił do klubu Prawa i Sprawiedliwości i kandydował, z powodzeniem, do Senatu. W niedzielę został senatorem kolejnej kadencji.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety

Czy jesteś zadowolony z wyników wyborów?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa