AMW odpowiada w temacie sprzedaży części byłej jednostki wojskowej

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   20 listopada 2018 10:20
Udostępnij

Agencja Mienia Wojskowego przesłała do Faktów Oświęcim odpowiedź w sprawie sprzedaży niemieckiej firmie części byłej jednostki wojskowej w Bobrku, gdzie ma powstać składowisko plastiku.

W ubiegłym tygodniu włodarze Chełmka i Libiąża wysłali pismo do ministra obrony narodowej. Zaapelowali do ministra o wstrzymanie sprzedaży gruntów. Powołali się na doniesienia internetowe.

„Proszę zwrócić uwagę, że AMW dopełniła wszelkich formalności wynikających ustawy i przepisów prawa, a także każdorazowo kieruje się zasadą transparentności procedur zagospodarowania nieruchomości Skarbu Państwa, co więcej każdorazowo przesyłała zarówno wykazy jak i ogłoszenia przetargowe do samorządów” – powiedział Faktom Oświęcim Przemysław Wierzba, dyrektor Agencji Mienia Wojskowego, Oddziału Regionalnego w Krakowie.

Stronę AMW publikujemy w całości:

NAJWAŻNIEJSZE FAKTY DOTYCZĄCE NIERUCHOMOŚCI w MIEJSCOWOŚCI BOBREK koło LIBIĄŻA

(gmina CHEŁMEK, pow. oświęcimski, woj. małopolskie)

SPRZEDANEJ W PRZETARGU NIEOGRANICZONYM PRZEZ AGENCJĘ MIENIA WOJSKOWEGO

 

  • 25 lipca 2018 r. Agencja Mienia Wojskowego przeprowadziła II przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości w miejscowości Bobrek koło Libiąża.

 

  • Łączna powierzchnia działek o numerach 1198/19 i 1198/20 wystawionych do przetargu wynosiła 0,5625 ha. Były to następujące nieruchomości:

– działka nr 1198/20 o powierzchni 0,5408 ha, na której znajdują się m.in.:budynek nr 39 – garażowy
o powierzchni użytkowej 727,36 m², kubaturze 5302 m³; wiata garażowa o powierzchni użytkowej
420 m², kubaturze 3528 m³ o konstrukcji stalowej oraz pozostała infrastruktura naziemna i podziemna.

– działka nr 1198/19 o powierzchni 0,0217 ha, na której znajduje się m.in.: murowany budynek stacji trafo o powierzchni użytkowej 22,11 m² i kubaturze 104 m³ oraz pozostała infrastruktura naziemna
i podziemna.

 

  • Przetarg został zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, tj. ustawą o gospodarce nieruchomościami z 21 sierpnia 1997 r. oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości.

 

  • Na każdym etapie procedury przetargowej jednostki samorządowe tj. Urząd Miasta Oświęcimia, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu oraz Urząd Miejski w Chełmku były informowane przez AMW o prowadzonej procedurze przetargowej: wysyłano do nich wykazy i aktualne ogłoszenia przetargowe.

 

  • Do przetargu mógł przystąpić każdy podmiot, pod warunkiem wpłaty wadium w określonej wysokości i w podanym w ogłoszeniu terminie.

 

  • W przetargu, który odbył się 25 lipca br. wziął udział jeden podmiot. Cena osiągnięta w przetargu wyniosła 600 950 zł netto. Kandydatem na nabywcę została firma Hewitech Polska sp. z o.o. Przedstawiciel firmy Hewitech Polska oświadczył, że nieruchomość chce nabyć w celu prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie produkcji, magazynowania i usług.

 

  • Z uwagi na fakt, że nieruchomość  znajduje się na terenie tzw. szkód górniczych Agencja była również zobligowana – po wyłonieniu w przetargu kandydata na nabywcę – do wystąpienia do Ministerstwa Środowiska celem uzyskania zgody na sprzedaż. Ministerstwo Środowiska udzieliło AMW takiej zgody.

 

Zobacz również:

„Burmistrzowie apelują do ministra Błaszczaka”

 

Petycja: NIE dla fabryki plastiku w lesie w Bobrku

Najnowsze realizacje wideo