Amazonki instruowały urzędniczki – FOTO

0 Redakcja FO  |   Fakty,Styl życia  |   19 maja 2019 14:44

Członkinie Stowarzyszenia Amazonek w Brzeszczach przeprowadziły dla pracownic urzędu gminy Brzeszcze warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki raka piersi.

Członkinie Stowarzyszenia podkreślały wagę regularnych badań i lekarskich wizyt kontrolnych. Ważną częścią spotkania była edukacja z zakresu samokontroli piersi, warsztaty prowadzono z wykorzystaniem fantomów  piersi.

Panie zwracały uwagę na statystki i wyjaśniały,  jak duże szanse na całkowite wyleczenie ma nowotwór  wykryty we wczesnym stadium rozwoju.

 

Podkreślały, że diagnoza i leczenie to nie „koniec świata”. Same są przykładem, że pomimo choroby nowotworowej, można normalnie żyć, pracować, udzielać się społecznie i w pełni czuć się kobietą.
Stowarzyszenie Amazonek w Brzeszczach zrzesza kobiety po mastektomii, czyli usunięciu piersi z powodu nowotworu. Celem organizacji jest niesienie pomocy i wsparcia kobietom przed i po zabiegu matekstomii, a także prowadzenie działaności edukacyjnej, mającej na celu wczesne wykrywanie nowotworów piersi.
Członkinie stowarzyszenia zapraszają do kontaktu poprzez stronę amazonki.brzeszcze.pl lub telefon – 608 869 276.
Jak się zbadać? KLIKNIJ

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa