Alkotesty i odblaski od miasta dla policji – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   21 lipca 2021 15:54

Oświęcimski samorząd przekazał Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu dwa alkotesty i ponad tysiąc opasek i zawieszek odblaskowych.

Urządzenia do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu i 1200 odblasków na ręce inspektora Roberta Chowańca, komendanta powiatowego policji i nadkomisarza Bartłomieja Kleszcza, zastępcy naczelnika oświęcimskiej drogówki, przekazał Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

„Urządzenia i materiały profilaktyczne o łącznej wartości pięciu tysięcy złotych, Urząd Miasta Oświęcimia kupił w ramach miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2021” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Prezydent Chwierut przypomniał, że bezpieczeństwo mieszkańców jest sprawą najważniejszą. Z kolei komendant Chowaniec zapewnił, że dodatkowe alkotesty pomogą skuteczniej realizować działania wymierzone przeciwko nietrzeźwym kierowcom. Przekazał również, że elementy odblaskowe trafią do mieszkańców Oświęcimia i Oświęcim turystów, co w znacznym stopniu poprawi ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .