Alkoholowa recydywa za kierownicą

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 września 2018 13:20

24-letni oświęcimianin odpowie za przestępstwo i wykroczenie, popełnione za kierownicą. O winie i wysokości kary zdecyduje Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w Brzeszczach. Miejscowi policjanci pełnili służbę na ulicy Ofiar Oświęcimia. Kilka minut po godzinie trzeciej na tym odcinku drogi wojewódzkiej nr 933 zatrzymali do kontroli renaulta.

Mundurowi sprawdzili dokumenty i stan trzeźwości kierowcy, co w przypadku kontroli drogowej od pewnego czasu jest czynnością obligatoryjną. Alkosensor pokazał, że 24-letni mieszkaniec Oświęcimia prowadzi samochód po alkoholu.

Mężczyzna wydmuchał w urządzenie 0,35 promila. Oznacza to, że popełnił wykroczenie drogowe, karane przez sąd grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów.

Okazało się, że to jednak dopiero początek kłopotów młodego mężczyzny. Policyjny komputer pokazał bowiem, że 24-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Prawo jazdy stracił w 2016 roku za jazdę pod wpływem alkoholu.

Za niestosowanie się do wyroku sądu mieszkańcowi Oświęcimia grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa