Alkohol i papierosy z nielegalnych źródeł – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty  |   20 listopada 2023 16:05

Papierosy, krajankę tytoniową, spirytus i rum – wszystko bez polskich znaków akcyzy, znaleźli kryminalni u 52-letniego mieszkańca Chełmka.

Chełmeccy policjanci dowiedzieli się, czym zajmuje się jeden z mieszkańców, podczas swoich codziennych działań. Następnie przystąpili do pracy operacyjnej. Gdy potwierdzili swoje informacje i podejrzenia, przystąpili do akcji.

Na posesji znaleźli 16.300 paczek papierosów, 15 kilogramów krajanki tytoniowej, 104 litry spirytusu i 66 litrów rumu. Towar nie posiadał polskich znaków akcyzy i pochodził z niewiadomego źródła. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli 19.600 złotych, najprawdopodobniej pochodzących z przestępstwa.

„Kryminalni oszacowali, że kontrabanda, która miała trafić do nielegalnej sprzedaży, naraziłaby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 300 tysięcy złotych” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

52-latkowi grozi kara do trzech lat więzienia i wysoka grzywna.

Kontrabanda Kontrabanda Kontrabanda

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .