Alimenty na dorosłe dzieci w toku postępowania rozwodowego

Materiał zlecony  |   Fakty,Styl życia  |   15 stycznia 2019 10:12

Rozwód dla większości par to ostateczność. Bynajmniej tak być powinno, bo bardzo często rozwód przekreśla wszystko. Wszystko to co było, wszystko to co się wydarzyło…, a było dobre.

Od momentu wniesienia pozwu zaczynają się kalkulacje. Robią to obie strony. Nie tylko przysłowiowy „facet”. Wydaje się to normalne. Jedna ze stron chce jak najmniej stracić, druga jak najwięcej zyskać.

Szkoda tylko, że zapętleni w sporze rodzice zapominają przy tym o dzieciach. Zwykle o tych pełnoletnich.

Przecież są pełnoletnie. Dlaczego mają o nich myśleć? – rodzi się pytanie.

W obecnych czasach, stety bądź niestety –  wiele pociech mimo osiągnięcia pełnoletności nie jest się jeszcze w stanie samodzielnie utrzymać. Na szczęście w większości przypadków nie jest to wynikiem lenistwa i próżniactwa, a raczej ambicji i chęci kształcenia.

Taka postawa wymaga pochwały oraz… pieniędzy

O ile, na pochwały takie osoby liczyć mogą, to na finansowanie, zwłaszcza jeżeli trwa postępowanie rozwodowe rodziców, już mniej. Trzeba przyznać, że jest to sytuacja nie do pozazdroszczenia. Niby dziecko i to takie, które samodzielnie utrzymać jeszcze się nie może, ale z uwagi na to, że już pełnoletnie alimentów w postępowaniu rozwodowym Sąd na jego rzecz przysądzić nie może.

I co wówczas?

Postępowanie rozwodowe może trwać nawet i cztery lata. A dziecko, studenta trzeba przez ten czas utrzymać. Rozstrzygnięcie znajdziemy w przytoczonej poniżej uchwale Sądu Najwyższego z dnia 28 listopada 2012 r. (III CZP 77/12), któremu zostało postawione pytanie:

“Czy dopuszczalne jest wydanie w sprawie o rozwód na wniosek jednego z małżonków postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia roszczenia o zaspokojenie potrzeb rodziny obejmującego także koszty utrzymania pełnoletnich dzieci?”

Jeżeli chcesz poznać rozstrzygnięcie sądu, zapraszamy na naszego bloga.

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy piątek uzyskasz Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie.

Jeżeli jesteś z Oświęcimia lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Klasztornej 2, w budynku jednego z czołowych biur nieruchomości w Oświęcimiu Biura Nieruchomości „G.B.I.”

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa