Alimenty – co warto wiedzieć?

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   10 kwietnia 2018 06:00

Co warto wiedzieć o alimentach? Dlaczego warto znać kilka pojęć? Zapraszamy do porad naszego partnera, Kancelarię Prawną Actio Radcowie Prawni i Adwokaci.

Obowiązek alimentacyjny

Obowiązek alimentacyjny polega na zaspokojeniu środków utrzymania, a także środków wychowania tym członkom rodziny, którzy nie są w stanie samodzielnie się utrzymać. Wynika on nie tylko z moralnego obowiązku osób związanych więzami rodzinnymi, ale również  prawnego obowiązku uregulowanego przepisami kodeksu rodzinnego.

Źródło obowiązku alimentacyjnego

Źródło obowiązku alimentacyjnego wynika z pokrewieństwa albo więzów prawnych powstałych na skutek:
– urodzenia dziecka;
– ustalenie ojcostwa;
– zawarcia małżeństwa;
– przysposobienia (adopcji).

Kolejność obowiązku alimentacyjnego

Obowiązkiem alimentacyjnym obciążeni są krewni według ściśle określonej kolejności. Kodeks rodzinny i opiekuńczy opiera się na zasadzie, iż najpierw obciąża się krewnych w linii prostej bez ograniczenia, a następnie w braku tych krewnych, obciąża on krewnych w linii bocznej.

Zakres świadczenia alimentacyjnego

Zakres świadczenia alimentacyjne jest uzależniony od dwóch głównych czynników, tj.:
– usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego;
– zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć nieco więcej na temat zachowku odwiedź naszego bloga.

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na kancelaria-actio.com i wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Jeżeli jesteś z Oświęcimia lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Klasztornej 2,w budynku jednego z czołowych biur nieruchomości w Oświęcimiu Biura Nieruchomości „G.B.I.”  (www.gbi.nieruchomosci.pl).

Pamiętaj, że w każdy piątek uzyskasz tam Bezpłatną Poradę Prawną

Bezpłatne porady

Program bezpłatnych porad prawnych skierowany jest przede wszystkim do osób które nie do końca wiedzą czy dana sprawa nadaje się do prowadzenia w postępowaniu sądowym, w jakim trybie powinna zostać przeprowadzona, jaka jest szansa na wygraną oraz jakie jeszcze kroki prawne można poczynić w danej sytuacji. Osoby takie często obawiają się wizyty u prawnika bojąc się, że będą musiały zapłacić nawet kilkaset złotych za samą informację, że w danej sprawie nic się nie da zrobić. W Kancelarii Actio za konsultacje prawne w określonych dniach nie ma absolutnie żadnych opłat.

Kancelaria Prawna Actio oferuje również kompleksową i profesjonalną obsługę osób fizycznych i przedsiębiorców w zakresie wielu dziedzin prawa. Szczegóły pod adresem www.kancelaria-actio.com

Kancelaria Prawna Actio Radcowie Prawni i Adwokaci

Kancelaria Prawna Actio od lat oferuje swoje usługi zarówno klientom biznesowym jak i klientom indywidualnym. Usługi Kancelarii cechują się profesjonalizmem a każda przyjęta przez Kancelarię sprawa jest prowadzona przez specjalistę z danej dziedziny prawa.

Kancelaria zajmuje się przede wszystkim:
prawem gospodarczym,
prawem pracy,
prawem rodzinnym i opiekuńczym(m.in. postępowania alimentacyjne i rozwodowe),
prawem spadkowym(postępowanie o nabycie spadku, podział spadku oraz zachowek),
szeroko pojętym prawem cywilnym(m.in. sądowa windykacja należności, postępowania z zakresu zasiedzenia nieruchomości, zasiedzenie, postępowania z zakresu służebności drogi koniecznej).

Kancelaria Prawna Actio zaprasza wszystkich zainteresowanych do kontaktu – już dziś zadzwoń na numer 12 411 05 94i umów się na spotkanie z prawnikiem.

Oddział Kancelaria Actio w Oświęcimiu przy ul. Klasztornej 2, pomiędzy małym rynkiem a rynkiem głównym, w budynku jednego z czołowych biur nieruchomości w Oświęcimiu Biura Nieruchomości „G.B.I.”  (www.gbi.nieruchomosci.pl).

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa