Alarm przeciwpowodziowy w powiecie oświęcimskim – FILM, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   22 czerwca 2020 12:43

Wisła w Jawiszowicach doszła do stanu alarmowego, a Soła w Oświęcimiu przekroczyła stan alarmowy. W powiecie obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.

Marcin Niedziela, starosta oświęcimski, wprowadził dzisiaj o godzinie 11 alarm przeciwpowodziowy na obszarze całego powiatu. Wcześnie Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia, wprowadził taki stan w stolicy powiatu. Ma to związek ze stanem wód w rzekach i prognozami meteorologicznymi.

Soła w Oświęcimiu o 14 cm przekroczyła stan alarmowy, wynoszący 460 cm, Wisła w Jawiszowicach doszła do stanu alarmowego. Jej poziom wynosi 630 cm. Pozostałe rzeki znajdują się w strefie stanów wysokich.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj komunika z ostrzeżeniem II stopnia dla 16 małopolskich powiatów, w tym dla powiatu oświęcimskiego. W dzień i w nocy mogą występować opady, okresowo o natężeniu umiarkowanym i silnym.

Prognozy mówią o opadach rzędu 20-40 mm, a lokalnie do 60 mm. Mogą też występować burze z porywami wiatru do 70 km oraz grad.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa