Alarm antyterrorystyczny na czas wyborów

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 maja 2019 15:31

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził wczoraj o godzinie 22 drugi stopień alarmowy. Informację otrzymały wszystkie samorządy terytorialne.

Stopień BRAVO-CRP (w terminologii NATO) ma zastosowanie w przypadku uzyskania informacji o możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub sabotażowym.

„Drugi stopień alarmowy można wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany” – czytamy na rządowej stronie antyterroryzm.gov.pl

„Obowiązuje od 23 maja (godz. 22) do 27 maja (godz. 16) i jest związany z wyborami do Europarlamentu” – przyznał na Twitterze Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa