Akcja Znicz pod znakiem dużych prędkości

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 listopada 2019 12:15

Policyjny Znicz w powiecie oświęcimskim, dla sześciu amatorów dużych prędkości, skończył się utratą praw jazdy. Nie doszło natomiast do żadnego wypadku.

Policjanci przez cztery dni akcji pracowali przy 17 kolizjach drogowych. Wyeliminowali z ruchu jednego nietrzeźwego kierowcę samochodu i trzech rowerzystów.

Funkcjonariusze drogówki zatrzymali prawa jazdy sześciu kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km na godz. Mundurowi z piratami drogowymi mieli do czynienia 31 października i 3 listopada. We Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny nie odnotowali podobnego przypadku.

Czwartek

W Polance Wielkiej na ulicy Długiej patrol zatrzymał opla vectrę. 49-latek z Kęt mknął nim 104 km na godz. przy ograniczeniu do 50 km.

O 73 km na godz. przekroczył dozwoloną prędkość 28-letni oświęcimianin, pędzący ulicą Unii Europejskiej w Oświęcimiu. Jego pomiar wynosił 113 km na godz. w miejscu, gdzie obowiązuje „czterdziestka”.

W Zatorze ulicą Orzeszkową miejscowy 23-latek jechał volkswagenem 105 km na godz.

Niedziela

3 listopada policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wrócili na ulicę Długą do Polanki Wielkiej. Najpierw zatrzymali audi, którym 58-latek z gminy Przeciszów jechał 108 km na godz.

Kolejnym wariatem drogowym był 21-letni młodzieniec z Bielska-Białej, który tym samym traktem pędził swoim bmw 104 km na godz.

Ostatnim z szóstki antybohaterów drogowych był 48-letni mieszkaniec Lędzin. Jego audi mknęło ulicą Główną w Osieku 112 km na godz.

Cała szóstka dostała mandaty i punkty karne, a także straciła prawo jazdy na trzy miesiące.

„Policyjna akcja Znicz 2019 już za nami, ale w dalszym ciągu apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę na drodze. Kierowcy powinni zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków drogowych, a także zwracać uwagę na pieszych. Pieszym przypominamy o zakładaniu elementów odblaskowych, co w znaczny sposób podniesie ich bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy również do rodziców, aby sprawdzali czy ich dzieci posiadają elementy odblaskowe i czy noszą je w odpowiedni sposób” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa