Akcja ratunkowa „Kociak” – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 października 2021 13:42

Miauczenie usłyszały dwie kobiety. Po chwili rozpoczęła się akcja ratunkowa. Kociak, który wpadł do kanalizacji deszczowej jest cały i zdrowy.

Oświęcimianki przechodziły wczoraj po południu ulicą Batorego. Usłyszały miauczenie małego kota. Nie mogły jednak go zlokalizować. Jedna z nich zadzwoniła do swojej koleżanki z OTOZ Animals w Oświęcimiu.

„Okazało się, że mały kotek, pewnie ze strachu przed przejeżdżającymi samochodami, uciekł do kanału burzowego” – relacjonuje Paulina Wądrzyk z Animalsów.

Po chwili na ulicy Batorego byli pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu.

„Panowie bardzo starali się wydobyć malucha, ale ten nie miał zamiaru z nimi współpracować i uciekł w głąb kanału” – dodaje.

Wówczas zapadła decyzja, by o pomoc poprosić strażaków. Do akcji ratunkowej dołączyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Ostatecznie około dwumiesięczny przemoczony i przerażony kocurek trafił na powierzchnię ziemi.

Maluch trafił pod opiekę Animalsów. Najedzony ciepłym mleczkiem i otulony kocykiem z termoforkiem zasnął po ciężkim dniu. Nie wie jeszcze, że już ma przyszłego opiekuna. Po obserwacji trafi do domu strażaka, który go wydobył z kanału burzowego.

„Serdeczne podziękowania dla cudownych pań, które do nas zadzwoniły, panów z Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu i strażaków z OSP w Oświęcimiu Kierowców przepraszamy za utrudnienia” – piszą oświęcimscy Animalsi.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .